کاغذ خرد کن را چگونه روغن کاری کنیم؟

چگونه دستگاه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

روغن کاری کاغذ خرد کن های اداری بخش مهمی از کارهای روتین روزمره شماست. اگرچه تعداد و توالی دفعات روغن کاری بستگی به نوع خردکن و اینکه چقدر از آن استفاده می کنید دارد، اما این مسئله که بالاخره همه این دستگاه ها دیر یا زود نیاز به روغن کاری پیدا می کنند امری اجتناب ناپذیر است. هر بار که از دستگاه خردکن استفاده می کنید، گرد و غبار ناشی از این کاغذ های خرد شده می تواند تیغه دستگاه شما را بپوشاند. با پیروی از چند نکته ساده در این باره، می توانید سلامت دستگاه خرد کن خود را برای مدت بیشتری حفظ کنید.

 • روش اول: استفاده از یک ورق کاغذی

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • یک ورق کاغذی را بر روی سطحی صاف قرار دهید. کاغذ با ابعاد Letter یا کاغذ A4 بهترین گزینه برای این کار می باشد. امکان دارد مقداری روغن بر روی این سطح بریزد، پس سطحی را انتخاب کنید که در صورت ریختن روغن به آسانی قابل تمیز کردن باشد.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • از روغنی که مورد تایید کارخانه تولید کننده دستگاه خرد کن است استفاده کنید. کاغذ خرد کن های مختلف، از انواع روغن متفاوت استفاده می کنند. معمولا می توانید از همان جایی که دستگاه کاغذ خرد کن خود را خریداری کرده اید روغن سازگار با آن را نیز تهیه کنید.

می توانید برای برخی از انواع خردکن ها که گارانتی آنها به پایان رسیده، به جای روغن مخصوص آن از روغن کانولا نیز استفاده کنید. در واقع بسیاری از این روغن های مخصوص، همان روغن کانولا هستند که در پکیج مخصوص بسته بندی شده اند. پس با این کار می توانید کمی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 • کاغذ را به صورت زیگزاگ با روغن آغشته کنید. این مسیر زیگزاگ را به صورت قطره قطره روی کاغذ ایجاد کنید. دقت کنید که بیش از حد از روغن استفاده نکنید یا کاغذ را با آن اشباع نکنید، این کار شما را به دردسر تمیزکاری می اندازد.

اطمینان حاصل کنید که مسیر زیگزاگ روی کاغذ از یک سر کاغذ تا سوی دیگر آن امتداد یافته است تا سطح تحت پوشش بهینه روغن قرار گیرد.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • خرد کن کاغذ را روشن کنید و ورقه آغشته به روغن را با استفاده از دستگاه خرد کنید. همزمان با خرد شدن کاغذ درون دستگاه، روغن تیغه های دستگاه را آغشته می کند. این موضوع منجر به روان تر کار کردن دستگاه می گردد.

مطمئن شوید کاغذی که از آن استفاده می کنید چین دار یا مچاله نشده باشد، این موضوع می تواند منجر به نقص عملکرد در دستگاه گردد.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • تعدادی کاغذ به دستگاه اضافه کنید تا روغن اضافه را به خود جذب کند.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • روش دوم: روغن کاری دستگاه کاغذ خرد کن بدون استفاده از کاغذ

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • نوع روغنی که مورد تایید شرکت سازنده است را تهیه کنید. خردکن های مختلف از روغن های مختلف استفاده می کنند و معمولاً فروشگاهی که دستگاه خردکننده خود را از آن خریداری کرده اید، روغن مخصوص آن دستگاه را نیز به فروش می رساند.

در این روش نیز می توانید برای برخی از انواع  خردکن ها که گارانتی آنها به پایان رسیده، به جای روغن مخصوص آن از روغن کانولا نیز استفاده کنید. در واقع بسیاری از این روغن های مخصوص، همان روغن کانولا هستند که در پکیج مخصوص بسته بندی شده اند. پس با این کار می توانید کمی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 • دستگاه خرد کن را روی حالت دستی قرار دهید. تنظیم دستگاه روی حالتی دستی، به شما اجازه می دهد که جهت چرخش تیغه های دستگاه را تعیین و تغییر دهید، و همچنین زمان گردش آنها را خودتان تعیین کنید. شما برای روغنی کردن کاغذ خرد کن­­­­­­ به این مورد احتیاج دارید.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • مقداری روغن را مطابق شکل در امتداد خط ورودی دستگاه خرد کن بریزید. دقت داشته باشید که این کار را هنگام خاموش بودن دستگاه انجام دهید. با این کار، روغن در طول ورودی تیغه ها قرار می‌گیرد.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • اجازه دهید دستگاه برای 10 تا 20 ثانیه به صورت وارونه کار کند. به این صورت، روغن به طور کامل در بین اجزای خرد کن پخش خواهد شد.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • دستگاه کاغذ خرد کن را به حالت اتوماتیک بازگردانید.

چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟

 • مقداری کاغذ را به دستگاه خرد کن بخورانید.حداقل دو یا سه ورق کاغذ را وارد دستگاه کنید، تا این کاغذها روغن اضافی باقی مانده درون دستگاه را به خود جذب کنند.
چگونه کاغذ خرد کن را روغن کاری کنیم؟
روغن کاری کاغذ خرد کن

بازدیدها: 5

نویسنده ۱
ارسال دیدگاه